В Любешівському районі не хочуть створювати нові громади

В Україні процес децентралізації розпочато 2014 року. Цей процес дозволив формувати відповідно до положень Європейської хартії місцевого самоврядування значний дієвий і спроможний інститут місцевого самоврядування на базовому рівні – об’єднані територіальні громади (ОТГ).

З 29 жовтня 2017 року селище Любешів набуло право називатися адміністративним центром об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійшли населені пукти Березичівської, Бихівської, Бірківської, Великокурінської, Ветлівської, Гірківської, Деревківської, Залаззівської, Залізницької, Зарудчівської, Любешівсько-Волянської, Седлищенської, Судченської, Хоцунської, Цирської сільських рад.

Проте, є ще п’ять сільських рад, які не увійшли до об’єднаної громади і не створили своїх – це Великоглушанська, Малоглушанська, Щитинська, Дольська та Люб’язівська сільські ради.

Саме з представниками цих сільських рад у п’ятницю, 8 червня 2018 року, відбулась  зустріч Оксани Урбан – радника із питань децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, в якій взяв участь і перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Фесик.

Оксана Анатоліївна  вкотре розповіла про переваги, які отримають громади після об’єднання, обговорили формат приєднання до існуючої ОТГ та загрози щодо створення неспроможних громад. Також наголосила, що фахівці Центру за потреби можуть надати відповідні консультації представникам громад та здійснити необхідні фінансові підрахунки.

«Об’єднання дає поштовх до повноцінного розвитку громад, можливість поліпшити життя у кожному населеному пункті і дозволяє громадянам  самостійно господарювати там, де вони живуть. Тому не втрачаймо такої можливості», – зазначив  очільник району.

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району