Одразу три нових освітніх об’єкти зводять на Старовижівщині

Нову школу у селі Любохини планують добудувати вже за кілька місяців, тож після Нового року там зможуть навчатися діти. Новобудову, у рамках робочого візиту у Старовижівський район, відвідав голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Старі приміщення школи учнів давно не вміщають, а кількість дітей у Любохинах постійно зростає. Немає тут ні актового, ні спортивного залу. Тож селяни сподіваються, що нове приміщення, нарешті, добудують. Нова школа, яку почали зводити ще у 2012 році, матиме три поверхи та розрахована на дві сотні учнів. Крім великих актової та спортивної залів, буде і простора їдальня.

– На вулиці зроблені майже всі інженерні мережі. Основна маса робіт – завершити фасад та невеликий стадіон. Ну і всередині школи – майже всі мокрі роботи завершені, тривають опоряджувальні. На сьогодні ми потребуємо 27 мільйонів гривень, аби завершити. Думаю, що на 1 вересня її ще не буде. Ми офіційно стрічку переріжемо на Миколая, а дітки підуть сюди з нового року, – запевняє директор фірми-забудовника «Житлобуд-2» Леонід Стефанович.

Голова ОДА зауважив, що школа чудова, але завелика. У майбутньому утримувати її громаді буде не просто.

– Я бачу тут те саме, що бачив в Осівцях Камінь-Каширського району. Школа, де спокійно могли б навчатися 450 учнів, розрахована максимум на 200. Це – зайва трата коштів. З іншого боку, ми вже нічого зробити не можемо, бо вона вже практично добудована, завершився внутрішній благоустрій, – зауважив Олександр Савченко.

Однак, на його переконання, дофінансовувати об`єкт треба. Кошти на школу спрямують з Держфонду регіонального розвитку.

Керівник області відвідав і Старовижівську школу-гімназію, де навчаються молодші школярики. У новому навчальному році тут очікують щонайменше сотню першачків. Приміщенню вже 78 років, однак воно у доброму стані. Зараз за кошти районного бюджету утеплюють фасад. Завуч Оксана Жилка каже, що кошти потрібні ще. Адже при школі облаштовують і інклюзивно-ресурсний центр, який надаватиме корекційні та реабілітаційні послуги дітям з особливими потребами з усього району. Ремонтні роботи – на стадії завершення. Уже придбали і частину корекційного обладнання, сухі басейни, килимки для занять ЛФК, інші засоби. Відкриватимуть центр – першого вересня.

– Зараз школу не впізнати. Почали ремонт фасаду, почали ремонти класів. Зараз фінансування збільшили. Ми раді, бо ми хочемо по-сучасному жити, у нас навчається 400 дітей, це приміщення для діток початкової школи», – розповіла педагог.

Побаченим голова ОДА Олександр Савченко залишився задоволений:

– Добротна школа, вистояна. Ззовні її утеплюють, вона має дуже привабливий вигляд, всередині, ви самі побачили, не жарка і не холодна. Класи – світлі, стоять нові вікна.

Також голова облдержадміністрації оглянув дитсадок у селі Кримне Старовижівського району. Там йде до завершення реконструкція обсягом у 3,6 млн. грн., бо понад десяток років приміщення не використовували. Сільська громада змагалася за цей проект на конкурсі за фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. І перемогла – держава профінансувала 90% вартості проекту.

– Зробили реконструкцію, але коштів не вистачило на обладнання, тому з бюджетів усіх рівнів – обласного, районного та сільського – ми частинками збирали. На цей момент залишилося доробити фасад і відкриватися, – розповів сільський голова Кримненської сільради Руслан Куришко.

До тепер лише три десятки малюків і тільки кілька годин на день були охоплені дошкільної освітою. Новий же садочок працюватиме повний день і вже цього року прийме до 70 дітей. А щоб це сталося швидше для дошкільного закладу виділять додаткових 300 тисяч гривень.

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району